Zpětná vazba

Zpětná vazba

от Dominika Marešová -
Количество ответов: 0

Jako jeden podstatný závěr mě napadá, že řádná příprava učitele se skutečně vyplácí. Obě hodiny byly přehledně zorganizované a jednotlivé aktivity na sebe přirozeně navazovaly. Při hodinách si obzvlášť všímám úvodu a zpětné vazby. Myslím, že je vždy vhodné hodinu krátce uvést tím, co se dělo minulou hodinu, aby měl žák šanci se zorientovat. To se mi velmi líbilo v hodině s tématem Práva dítěte. V této hodině studenti vyplňovali předem připravený pracovní list (které mám osobně také velmi v oblibě v této klasické formě – jsou rychlé, přehledné a studenti si je mohou ponechat pro budoucí potřebu) a závěr hodiny a s ním spojená zpětná vazba zde měly svůj vlastní prostor. Myslím si, že psaná forma zpětné vazby nabízí studentům hlubší zamyšlení, musí své myšlenky vyjádřit v psané formě a uvidí je "černé na bílém". Zároveň jsem nechápala ukvapený závěr hodiny, myslím, že je skutečně důležité se závěru hodiny věnovat. Někdy se všechno nestíhá, ale zrovna v tomto případě bylo jasné, že v tomto tématu budou pokračovat ještě další hodinu, z mého pohledu nebyl úplně důvod spěchat. Takže jeden z podnětů pro mě osobně je rozhodně hlídat si dostatek času na zpětnou vazbu a řádné ukončení hodiny.