Zpětná vazba

Zpětná vazba

autor Simona Smoleňová -
Počet odpovědí: 0

Dobrý deň, 

obe hodiny, ktoré som mala možnosť vidieť (Virtuální hospitace Lidská práva, Lidská sexualita a etika) boli pre mňa inšpiráciou. Predovšetkým som si uvedomila aké dôležité je mať dobre pripravenú hodinu. Pri hodine o Lidských právach sa mi páčilo, ako hodina nadväzovala na dokument "Děti ze stanice Leningradská" Tento dokument očividne študentov zaujal, pretože si z neho pamätali veľa detailov a dokázali o ňom diskutovať. Z môjho pohľadu je niekedy ťažké vybrať dokument, ktorý študentov zaujme, a tak výber vyučujúcej oceňujem. Nie som si však istá, ako by som dokázala spracovať emócie, ktoré dokument v študentoch vyvolal. 

Virtuální hospitace na hodine etiky na mňa rovnako dobre zapôsobila. Predovšetkým sa mi páčil spôsob, ktorý vyučujúca vybrala na to, aby žiaci vyjadrili svoje postoje a názory. Keď ide o takúto citlivú tému, nie každý sa dokáže vyjadriť nahlas pred celou triedou. 

Z oboch hodín som si zobrala to, že je dôležité prispôsobiť aktivity potrebám študentov, nielen obsahom vedomostí, ale aby sa na hodinách cítili komfortne a bezpečne.