Muž, který sázel stromy - Floriánová

Re: Muž, který sázel stromy - Floriánová

autor Petra Horská -
Počet odpovědí: 0

Milá Karolíno,

vkládám zpětnouva vazbu od Vlasty.

S pozdravem

Petra Horská

 

I Vám, Karolíno, děkuji za konstruktivně kritický pohled, už se nechci opakovat, snad čtete i to, co píšu jiným, souhlasím s tím, že aktivity mohly jít víc do hloubky, ale opět – na obhajobu těch, co lekci dávali dohromady – šlo o online vzdělávání, kde byl třeba i nějaký jiný výstup než „esej“, které byly u jiných témat. Opět oceňuji nápad s praktickým využitím – film je především inspirací, v tom máte pravdu. Zajímavý je váš pohled na to, že golfové hřiště nemusí krajinu vždy hyzdit – zažila jsem shodou okolností stejnou zkušenost minulý týden, kdy jsem se byla podívat na Dymníku (kopec u Rumburka) na kamenný květ života, jakousi nápodobu starých megalitických staveb. Pro mě osobně velmi silné místo, velká krása vtahující vás „vzhůru“, a vedle uzemňující a vkusně udělané golfové hřiště. Dokonalý obraz našeho duálního světa :-), v tom nejlepším smyslu slova. Nicméně – golfová hřiště jsou problematická spíš nadměrným používáním pesticidů, než že by hyzdila krajinu. Líbí se mi i Vaše přiznání, že to s hodnoty nemáte ještě „hotové“, to je sympatické – kéž by Vám to vydrželo celý život :-). Mám pocit, že ten, kdo si vybuduje nějakou pevnou ohradu hodnot, se pak někdy může trochu míjet s faktem, že vše je v pohybu, i život sám.