Jak to šlo s přípravou tentokrát?

Re: Jak to šlo s přípravou tentokrát?

autor Kateřina Ešnerová -
Počet odpovědí: 0

Díky moc všem za reflexe. Jsem ráda, že posouváte svou přípravu k větší funkčnosti a efektivitě.

Nebojte se dál experimentovat a zkoušet, co vám umožňuje technika. např. Excelový glosář si nemusíte řadit jen podle abecedy, ale klidně tematicky nebo podle slidů (= jasně oddělená slovíčka vztahující se právě k danému slidu); nebo si ho naopak můžete seřadit abecedně a vytisknout; některá slovíčka budete mít nejradši před sebou napsaná na papíře, protože se čast opakují, ale hrozí, že vám stejně čas od času nenaskočí.

Pro inspiraci posílám tlumočnický podcast, který se v jedné epizodě věnuje právě technologiím v tlumočení - Troublesome Terps. Místy je to možná i na mě příliš technooptimistické a sci-fi, ale v zásadě razí stejnou myšlenku jako já - každý si to dělejte, jak vám to vyhovuje, dokud z vás leze dobrý výstup, nemá vám do toho kdo co mluvit. pro kontext dodávám, že vycházejí především ze zkušenosti s tlumočením pro instituce (EU, OSN), kde to v některých ohledech vypadá trochu jinak, než třeba na českém trhu. Kdyby vás k tomu napadly nějaké otázky, klidně se ptejte ;)