Topic outline

 • 2. lekce, 2. března

  Odkaz na modelové testy pro certifikovanou zkoušku z češtiny: http://ujop.cuni.cz/zkouska/informace/certifikovana-zkouska-z-cestiny-pro-cizince-cce#pred-zkouskou-jak-se-pripravit-na-zkousku

  Témata pro horké křeslo (otázky jsou pouze inspirativní - pokud máte vlastní nápady, o čem byste v daném tématu chtěli mluvit, klidně je ignorujte):

  1. Hudba v mém životě. Jakou roli hraje? Kdy ji poslouchám nejčastěji? Jsou některé písničky, které mi asociují konkrétní životní situaci?

  2. Nejoblíbenější jídlo. Umím uvařit své nejoblíbenější jídlo? Odkdy ho mám tak rád/a? Jak se mění můj vztah k jídlu obecně v průběhu mého života?

  3. Rozdíly mezi ČR a mou vlastí. Čeho jsem si všiml/a jako prvního? Co z mé země by mi nejvíc chybělo, kdybych se měl/a do ČR přestěhovat natrvalo?

  4. Jazyková nej. Jaký jazyk je podle mého názoru nejtěžší, nejkrásnější, nejmelodičtější... a proč si to myslím? Jaké by mělo výhody, kdyby všichni lidé hovořili esperantem?

  5. Školní předměty. Který předmět mi toho nejvíc přinesl do života? Který předmět jsem neměl/a rád/a a proč? Může dobrý učitel žáky naučit milovat i neatraktivní předmět?

  6. Nejlepší film. Který filmový žánr mám rád/a a proč? Který film jsem viděl/a naposledy? Kde se v člověku bere potřeba sledovat filmy?

  7. Moderní technologie. Uměl/a bych žít bez nich? Jak změnily například výchovu dětí nebo partnerský život? V kterém momentě člověk potřebuje digitální detox?

  8. Nejlepší výlet. Může člověk zůstat v jedné zemi, a přesto objevovat spoustu nového? Jaké atributy pro vás má ideální výlet? Uměli byste doporučit nějaké místo v ČR?

  9. Nejoblíbenější místo v Praze. Jak jsem ho objevil/a? Proč ho mám tolik rád/a? Co je na něm tak výjimečného?

  10. Názor na roušky. Jsou účinné? Jaká opatření by měla ČR udělat v souvislosti s koronavirem? Co si myslíte o lidech, kteří doslova vykupují supermarkety, aby měli doma zásoby pro případ pandemie?

  11. První dojmy. Je dobré věřit prvním dojmům? Kdy ano a kdy ne? Stalo se vám někdy, že byste se ve svém prvním dojmu spletli?

  12. Životní styl/koncept. Dá se život naplánovat? Co vás ve vašem životě nejvíc překvapilo? Je vám některý životní styl sympatický nebo si z různých konceptů vybíráte to, co vám dává smysl?

  • 3. lekce, 9. března

  • 4. LEKCE - ONLINE, 16. března

  • 7. LEKCE ONLINE, 6. března