Tvorba didaktických materiálů pro neformální a informální učení
Osnova sekce
-
Doporučená metodická literatura:
- FULKOVÁ, M. – JAKUBCOVÁ HAJDUŠKOVÁ, L. – SEHNALÍKOVÁ, V., Možnosti realizace vzdělávacího programu v galerii a muzeu ve spolupráci se školou 1–3, 2013 [online]. Dostupné z: https://docplayer.cz/27082103-Moznosti-realizace-vzdelavaciho-programu-v-galerii-a-muzeu-ve-spolupraci-se-dostupny-z.html
- HAVLŮJOVÁ, H. – HUDEC, P. – INDROVÁ, M. – JORDÁNOVÁ, K. a kol., Památky nás baví 5. Objevujeme kulturní dědictví bez bariér, Metodika tvorby, realizace a hodnocení kvality edukačních programů v oblasti péče o kulturní dědictví pro účastníky se speciálními vzdělávacími potřebami, Praha: Národní památkový ústav, 2015.
- HAVLŮJOVÁ, H. – INDROVÁ, M. – SVOBODA, P. a kol., Památky nás baví 4. Kulturní dědictví jako příležitost pro učení všech generací. Metodika tvorby, realizace a hodnocení kvality edukačních programů v oblasti péče o kulturní dědictví pro neformální a informální učení, Praha: Národní památkový ústav, 2015.
- HUDEC, P. (ed.) Pomůcky pro realizaci edukačních aktivit v památkách zahradního umění, Praha 2016.
- HUDEC, P. - LAMATOVÁ, H. a kol., Kunstkomora v tabletu 1-3, Olomouc 2020.
- MIKEŠOVÁ, V. – OPATRNÁ, M. a kol., Edukace a prezentace archeologického kulturního dědictví. Certifikovaná metodika, 2014 [online]. Dostupné z: http://www.archeologienadosah.cz/sites/default/files/naki/metodika_edukace_a_prezentace_archeologickeho_kulturniho_dedictvi.pdf.
- PTÁČEK, L. – RŮŽIČKA T. (edd.), Jak pře(d)kládat svět: Základy dobré interpretace, Brno: Nadace partnerství, 2012. ISBN 978-80-904018-5-4.
- TROYER, Veerle De et al.: Heritage in the Classroom. A Practical Manual for Teachers. Antwerp 2005.
-
Formulář pro zápis edukačního programu
-
Strukturovaný záznam návrhu a tvorby edukačního programu