Plurality

Plurality

autor Markéta Kavková -
Počet odpovědí: 0

B) Do příspěvku ve fóru vypište příklady toho, kde jste, býváte či byli jste členem v:

  1. malé sociální skupině

- rodina

·       pravidelné interakce, sdílení stejných hodnot, osobní vztahy, cítím se zde přijatá

·       díky rodině se nikdy necítím sama, cítím se v bezpečí, představuje to pro mne určité životní jistoty

- hudební trio

·       pravidelné interakce, sdílení stejného zájmu, osobní vztahy

·       má účast v hudebním triu pro mne znamená způsob jak se realizovat v mém zájmu, jak moct sdílet své zájmy s někým dalším a najít porozumění

  1. sociální kategorie (soc. skupina v širším slova smyslu - viz také přednáška Základů),

-  ženy

·       stejné pohlaví

·       účast pro mne znamená jistou sounáležitost a vzájemné pochopení díky věcem, které máme společné (biologicky, společensky)

- feministky

·       stejné názorové přesvědčení a aktivity v oblasti rovnosti pohlaví a práv žen

·       podobně jako u žen zde vnímám sounáležitost a vzájemné pochopení, zde navíc ještě umocněno stejným pohledem na věc a snahou řešit nerovnosti vůči ženám

- studenti

·       stejný životní status, podobný věk, podobné zkušenosti se školním vzděláváním (zkoušky, úkoly, stres, denní rutina), společné cíle (získání titulu)

·       být součástí studenstva pro mne znamená neztrácet motivaci se studiem, nalézt pochopení pro stres ze školy a mít možnost se na někoho obrátit s dotazem o pomoc v oblasti studia

  1. davu,

- publikum na koncertě

·       stejné hudební preference, stejné emoce (nadšení, radost z hudby)

·       být členem publika velkého koncertu pro mne znamenalo ještě intenzivněji moci prožívat své emoce během koncertu. V něčem mi to však bylo i nepříjemné, protože jsem si uvědomila jak já i ostatní členové publika lehce ztrácíme běžné zábrany.

- oslavy sametové revoluce na Národní třídě

·       stejné názorové přesvědčení (je třeba slavit konec komunismu), stejné emoce (nostalgie, vděk)

·       stejně jako v případě koncertu i zde jsem mohla prožít své emoce více intenzivně, zároveň mi ale nebylo příjemné, že jsem až moc odkázaná na chování druhých (ulice je tak moc plná, že se v podstatě nelze pohybovat jinam než chce dav)

  1. jiného agregátu (ne davu či publika).

- lidé na eskalátorech v metru

·       ve stejný čas prožíváme stejnou situaci

·       členství v tomto uskupení na mne nemá žádný vliv (pouze pokud by se například eskalátory zasekly, vznikla by tu určitá sounáležitost)