Plurality

Plurality

autor Kristýna Cinková -
Počet odpovědí: 0

1.     Malá sociální skupina

Rodina

·       Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?

Blízké důvěrné vztahy, je zde interakce mezi všemi členy. Skupina není účelová a je trvalá.

·       Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady?

Znamená pro mě pocit bezpečí a to, že někam patřím. Zároveň mě rodina ovlivňuje v hodnotách a postojích. Dopad to má určitě pozitivní.

2.     Sociální kategorie

Studenti VŠ

·       Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?

Lidi v této skupině mají alespoň 1 společný znak. Jako studenti VŠ máme společný znak ve statusu studenta nebo zájem o stejný obor.

·       Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady?

Znamená pro mě nové přátelství. Je skvělé být ve skupině, která má podobné zájmy, cíle, ale i strasti, které můžeme mezi sebou sdílet. Dopady jsou určitě pozitivní.

3.     Dav

Koncert

·       Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?

Je to seskupení lidí na jednom místě a v jednom čase. Má vždy cíl, jakmile je dosažen, tak se dav rozpadá. Spojuje se společný jmenovatel – poslech hudby.

·       Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady?

Sdílení společné radosti, nadšení z hudby a také pocit sounáležitosti. Dopady jsou jak pozitivní, tak negativní. Negativní především kvůli tlačenicím, které vznikají.

4.     Jiný agregát (ne dav či publikum)

Lidé bydlící ve stejném domě

·       Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?

Jde o geografické seskupení lidí na jednom místě, bez sociálních vazeb.

·       Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady?

Pro mě to znamená respektování nočního klidu, soukromí a určitá vstřícnost vůči ostatním. A zároveň je zde očekávání pomoci, pokud má někdo nějaký problém. Dopady to má jak pozitivní, například příjemná konverzace se sousedem, tak negativní. Negativní může být pokud se někdo vědomě chová tak, aby druhým znepříjemnil den.