Zpětná vazba - Dörflová a Podrápská

Zpětná vazba - Dörflová a Podrápská

autor Eva Parkanová -
Počet odpovědí: 0

Kateřina Dörflová (Anatomie lidské destruktivity) - Zpracování recenze kolegyně zvládla na výbornou. Toto dílo se jistě na první pohled jeví jako velmi obsáhlé a je hodné čtenáře s dobrou pozorností, slovníkem a zájmem. Zve čtenáře k evidentně mnohovrstevnatému dílu, které ani dnes neztrácí na aktuálnosti, možná ba naopak. Autorka neopomněla popsat v jakém duchu je dílo vedeno a konstatuje, že i přes autorův příklon k marxismu je pro ni kniha hodnotná.

Klára Podrápská (Jak si lidé hrají) - Kolegyně ve své recenzi nezacházela do přílišných podrobností, avšak popsala nosné části jednoho z hlavních děl transakční analýzy. Poměrně obsáhlá část recenze je věnovaná reflexi eventuální nepřenositelnosti některých her do dnešního prostředí 21. století. Přínosná pro mě byla část osvětlující vývoj autora, kde je naznačeno srozumitelné vyústění v zájem autora o komunikaci lidí. V recenzi mi chybělo silnější pozvání zájemců o dílo k jeho přečtení. Osobně mě zaujalo pozitivní hodnocení "her v poradnách" - mám chuť si tuto část také někdy přečíst.