Národmí zpráva TALIS 2018 - Spokojenost učitelů v zaměstnání

Národmí zpráva TALIS 2018 - Spokojenost učitelů v zaměstnání

by Michaela Kaštánková Pecháčová -
Number of replies: 1

Zaujalo mě šetření spokojenosti učitelů ve své profesi. Zpráva dokazuje, že 90 % českých učitelů je celkově spokojeno. To je velmi pozitivní, kdo je spokojen, práci dělá rád, Pouze 7 % lituje rozhodnutí, stát se učitelem. Ale otázkou, nad kterou učitelé z 27 % přemýslí je, zda by to bylo lepší, pokud by zvolili jiné povolání, kdyby měli možnost? A výsledek je, že asi tři čtvrtiny učitelů, že by volili stejně. Já osobně jsem chtěla být vždy učitelkou a jsem na to pyšná, Práce mě naplňuje. U českých učitelů převažují výhody nad nevýhodami. Myslím, že některým učitelům chybí porovnání například s jiný, povoláním. Tím by zjistili, že toto povolání má smysl a je krásné, i přes některé negativní přínosy (chování žáků, stres, administrativa, atd.) Ale je nutné si uvědomit, že každé povolání si nese své klady, ale také zápory.

In reply to Michaela Kaštánková Pecháčová

Re: Národmí zpráva TALIS 2018 - Spokojenost učitelů v zaměstnání

by Michaela Macal -
Koukám že jsme si vybrali stejné téma a i názorem jsme si velmi podobné. Je pravdou že ja jsem si vyzkoušela i jiné práce a uz bych neměnila. Je fajn pracovat s dorůstající mládeží člověk si pak připadá že nestarne a vidí že práce má smysl. Neustále nás posouvá někam dál.