EDK

EDK

par Pavla Aubrechtová,
Nombre de réponses : 3

Dobrý den,

chci se zeptat, jak je vhodné přistupovat k výběru literatury. Lze si ze seznamu v rámci období vybrat cokoliv podle našeho uvážení, nebo je lepší volit literaturu ze seznamu i jako oporu pro tématické okruhy a tématicky je propojit? Děkuji

En réponse à Pavla Aubrechtová

Re: EDK

par Markéta Pražáková Seligová,
Dobrý den,
myslím, že odpověď se sama nabízí. Komise sice u zkoušky primárně nezjišťuje, odkud student při přípravě své presentace čerpal, ale vedle znalostí z některého z absolvovaných profilových předmětů jsou právě samotné knihy, jež si student načetl pro účely zkoušky, logickým a přirozeným podkladem pro koncipování presentací. Pokud přečtete k tématu presentace nějakou knihu, je to dobrý důvod dotyčnou knihu na seznam četby zařadit, a naopak pokud jste kvůli zkoušce přečetla určitou knihu, je logické vybrat si téma presentace, které s obsahem knihy koresponduje.. Když to takto neuděláte, nikdo vás stíhat nebude, ale vy si přiděláte práci a pravděpodobně nebudete tématu (tak dobře) rozumět.
En réponse à Markéta Pražáková Seligová

Re: EDK

par Karel Tauchman,
Rozumím dobře, že profilové historické předměty, které máme v harmonogramu pro distanční, budou všechny využitelné pro přípravu prezentací ke státnicím?

Vzhledem k tomu, že v harmonogramu nemáme žádný předmět týkající se např. starověku, ale 2 knihy ke starověku je třeba ke státnicím přečíst, tak takové knihy si pak asi mohu vybrat podle vlastního zájmu, je to tak?
En réponse à Karel Tauchman

Re: EDK

par Markéta Pražáková Seligová,
Ano, při výběru knih je potřeba pouze vyjít ze seznamu povinně volitelné literatury ke zkoušce. Pokud jste neabsolvoval předmět, který by vám umožnil navázat výběr knih ke zkoušce k absolvovanému kursu (např. v případě antiky), můžete si vybrat kterékoliv dvě knihy obsažené v seznamu povinně volitelné literatury k EDK (v našem případě pro časový úsek "starověk").