Zpětná vazba

Zpětná vazba

autor Jonas Freundorfer -
Počet odpovědí: 0

Po skepsi, kterou s sebou přinesl začátek tohoto semestru, mě i náslechová praxe nakonec mile překvapila. Troufám si tvrdit, že v jistém ohledu byl tento způsob hospitací mnohem užitečnější než by byla přímá účast v hodině. Je samozřejmé, že pocítit atmosféru hodiny by na vlastní kůži asi bylo lepší, tímto způsobem jsme ale měli daleko větší možnost si všímat různých maličkostí, které by nám v šumu hodiny mohly uniknout. Sledovat připravené a natočené hodiny mělo i tu výhodu, že jsme se při sledování mohli i "vrátit v čase". 

Výběr obou hodin byl podle mě velmi dobrý. Šance, že se člověk dostane na hospitaci právě s těmito tématy je podle mého názoru docela malá. Hodiny byly dobře připravené a žáci pracovali pilně. Otázkou by mohlo být, zda by nebylo dobré někdy zažít i hodiny méně povedené, kde by příprava nebyla tak dobrá a žáci moc nespolupracovali. Člověk by si tak možná lépe mohl udělat obrázek o tom, čeho se vyvarovat a co případně udělat lépe. Jsem přesto přesvědčený, že i takových hodin zažijeme ještě spoustu.  

Celkově si myslím, že i ve spojení s předmětem didaktiky ZŠ byla náplň učiva i za tento semestr přínosná.