Zpětná vazba - virtuální hospitace

Zpětná vazba - virtuální hospitace

par Tomáš Orphanides,
Nombre de réponses : 0

 

Ze dvou zhlédnutých hodin se mi více líbila ta, která se věnovala lidské sexualitě. Při této hodině mi paní učitelka nepřipadala tolik ve stresu z časové tísně a její projev nebyl tak zrychlený a strojený. I žáci mi v této hodině připadali více v klidu a přišlo mi, že lépe spolupracují. Měli dostatek prostoru a času vyjádřit postřehy svými slovy a jejich projev působil uvolněně. Paní učitelka neopravovala každé jejich slovo, jako se tomu dělo v hodině s lidskými právy. Z toho vyplývá, že je vhodné si hodinu dobře časově rozvrhnout a pokud se nestíhá, tak není nutné za každou cenu hnát dopředu a žáky stresovat. Lepší je řídit se časem pouze orientačně a pokud se něco nestihne, tak se svět nezboří. Nejdůležitější věci se stejně vždy probírají na začátku hodiny, kdy se žáci nejvíc koncentrují. To nic nemění na tom, že obě paní učitelky byly precizně připraveny a žáci si jistě z obou hodin mnoho odnesli. 

Děkuji za možnost nahlédnout do dvou ukázkových hodin občanské výchovy, získané poznatky jistě využiji při vlastní praxi.

 

Tomáš Orphanides