Formality

Formality

autor Jana Mrázková -
Počet odpovědí: 7

Dobrý den,

 

při konečných úpravách jsem ještě narazila na dvě věci, u kterých si nejsem jistá, a prosím o jejich ujasnění:

1) Musí být klíčová slova seřazena podle abecedy? Příp. jak je to u anglických klíčových slov?

2) Tezi bakalářské práce z loňského ak. roku mám vložit ještě před OBSAH na začátek, nebo až někam na konec? 

 

Předem děkuji za odpověď.

JM

V odpovědi na Jana Mrázková

Re: Formality

autor Libuše Reichelová -

Teze by dle šablony měla být na konci, je tam i nadpis pro to za použitou literaturou.

Taky mám pár dotazů ohledně finálních úprav.

Jak je to se seznamem grafických prvků? Pokud mám v práci dva grafy, mám někde na konci uvést jejich seznam?

Jak je to s přílohami? Konkrétně teď myslím přepisy rozhovorů, jak se k práci přikládají? 

 

Děkuji.

L.R.

V odpovědi na Libuše Reichelová

Re: Formality

autor Magdalena Mouralová -

Díky za dotazy.

Seznam grafických prvků se většinou dává za obsah, tedy na začátek. Nutné je to u více položek, pokud jich máte málo, tak se na to asi můžete i vykašlat, ale určitě není chyba, když to bude i u dvou položek.

Co se týče příloh, tak doporučuji ty krátké (např. scénář rozhovoru, seznam dokumentů k analýze, ukázku kódování, znění iinformovaného souhlasu, velké tabulky apod.) dávat přímo do dokumentu s bakaliářkou tak, aby se k nim čtenář mohl snadno dostat, i když bude offline, bude mít práci vytištěnou apod. (v předchozích letech by se tiskly, letos tištěnou práci vůbec neodevzdáte). Dávají se za seznam literatury a předchází jim seznam příloh. Velké přílohy se pak dávají do SIS zvlášť (tyicky data ve formě přepisů, kompletních textů, nahrávek, datových tabulek apod.), nemusí mít textovou podobu. V každém případě je třeba mít v práci seznam všech příloh a v něm rozlište, kde jsou přílohy ka nalezení (tj. u těch, co nejsou přímo v práci napište, že jsou jen elektronicky v SIS).

Přeji všem hodně sil do finiše,

MM

V odpovědi na Magdalena Mouralová

Re: Formality

autor Libuše Reichelová -

Také děkuji za odpověď.

Takže do SISu odevzdám finální verzi, a pak zvlášť soubor s přepisy rozhovorů? Všechny v jednom souboru? 

Jak je to s abstraktem? Ten se také odevzdává zvlášť?

 

A poslední dotaz, co vše se započítává do rozsahu práce? Abych uvedla správně počet znaků.

Předem děkuji.

L.R.

V odpovědi na Libuše Reichelová

Re: Formality

autor Magdalena Mouralová -

Díky za dotazy.

Co se týče příloh, tak to není nijak předepsáno, ale osobně bych volila tento postup - tedy všechny přepisy v jednom dokumentu jako přílohu zvlášť.

Abstrakt se také podle mě nahrává zvlášť, jeto i jedna z položek v rozklikávacím menu "nahrát soubor" (je tam tuším text práce, český abstrakt, anglický abstrakt, jiný soubor...). 

Do rozsahu práce se počítá text od úvodu po závěr včetně, tedy bez úvodních listů, bez seznamu literatury, bez příloh a bez poznámek pod čarou.

MM

V odpovědi na Magdalena Mouralová

Re: Formality

autor Magdalena Burešová -

Dobrý den, mám ještě jeden dotaz ohledně příloh.

 

Veškeré tabulky a obrázky mám vložené přímo v textu, až na jeden obrázek, který mám vložený až na konci dokumentu v sekci Přílohy. 

Když píšu seznam příloh, píšu do něj veškeré přílohy, tedy i ty, co mám přímo v textu i ty, co jsou až na konci? 

Doufám, že můj dotaz dává smysl, předem děkuji!

 

MB

V odpovědi na Magdalena Burešová

Re: Formality

autor Magdalena Mouralová -

Přílohy jsou jenom ty obrázky vzadu, uvnitř textu jsou to prostě vložené obrázky, ale ne příloha. Je na ně dobré v textu také odkazovat, ale zároveň je čtenář vidí na tom správném místě.

MM

V odpovědi na Jana Mrázková

Re: Formality

autor Magdalena Mouralová -

Díky za dotazy a za upozornění na ně :-)

Ad  1 - podle mě nemusí, dělává se to i podle významu, obecnosti. Berte to tak, že se klíčová slova používají pak v databázích a pro vyhledávání, různé systémy si je pak rovnají dle svých algoritmů. Je to tedy jedno, resp. zcela na Vás.

Ad 2 - Teze až nakonec, třeba jako první přílohu.