Napište svou odpověď na základě zadaného textu.
V eseji Břímě Slávy se Lewis zabývá tím co je sláva a proč se o ní mluví v souvislosti s naplněním na věčnosti. Přes mylné představy dochází k poznání, že slávou se myslí přijetí Bohem. Tak jak jsme ve světě zklamáváni, že nic nemůže zcela naplnit naši touhu, tak budeme potěšeni Božím přijetím. A to k čemu Lewis postupně dochází v této eseji, je ve Velkém rozvodu popsáno v obrazech a vychází najevo z rozhovorů hmotných osob.
Dobrý postřeh - u Lewise často můžeme najít paralely mezi teoretickým popisem a obrazným ztvárněním. Tato metoda nás vede k zamyšlení nad otázkou mluvy o Bohu. Jako by se u Lewise spojovaly 2 světy - teoretické úvahy (teologicko-filosofické), které si kladou otázku po pravdě, a literární obrazy, které už nevynáší pravdivostní soudy, ale představují bohatou významovou mezihru.
Možná je to trochu zúžený pohled, ale v obojím se mluví o zatvrzelosti ve svých představách a o neschopnosti přijmout Boží plán. Stejně jako tomu mladému žákovi může stačit četba Shelleyho a k Sofoklovi se pro svojí zaměřenost na něco nižšího vůbec nedostane, tak se ani duchové, kteří lpějí na nějaké své představě, nevydají na cestu do hor.