Referáty 4
Требуемые условия завершения
Prostudujte si oba referáty na téma Vztahu vyprávění o minulosti a přítomnosti. Oba jsou vypracovány na vysoké úrovni a přinášejí původní poznání. Po jejich redakci k nim nemám dalších připomínek, ale vy ostatní si je na pondělí eventuálně prosím připravte.
Vedle toho:
- S oporou o Karolínin referát a její pozorování různých časoprostorů si na pondělní seminář připravte pokus o určení časových vrstev v povídce Krejčí (s. 16–18).
- Kryštof přesvědčivě ukazuje vypravěččinu moc komprimovat na určitých místech prózy různé časové momenty do „univerzální“ podoby. – Vyberte z textu Psího vína libovolný úsek, ohraničený vynechaným řádkem, a připravte si na pondělní seminář popis tohoto úseku, v němž byste ukázali, zda, resp. kde text postupuje na základě asociací (odboček a návratů), anebo zda, resp. kde je nám na základě množství časových vrstev podávána ona, „univerzální“ podoba.