Topic outline

 • Zadání do 27. 3. 2020

  Lekce Revisão III

  Pusťte si, prosím, úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 223/1, 2, 3 a opakovací cvičení č. 1, 5, 6, 8, 9, 11, 15. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice. 

  Lekce 16. část 1

  Pusťte si, prosím, úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování cvičení 1, 2 a 4. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice. 

  Dále prosím o napsání práce na téma Como imagino a minha vida depois de terminar os estudos. Sloh prosím odevzdejte na Moodle do 27. března.

  Prosím Vás také, abyste odevzdali (také sem na Moodle) vyplněné cvičení na předložky, které jsem Vám rozdal na hodině (také do 27. března). 

  Ať Vás cvičení a domácí práce baví:)

  Níže jsem Vám nahrál řešení cvičení na předložky. Tak příjemné opravování:) Pokud bude mít někdo jakoukoliv pochybnost nebo dotaz, můžete mi napsat na mail a já Vám to vysvětlím.

 • Domácí příprava do 10. 4. 2020

  Lekce 16, část 2

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky, naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 240,1, 2 a 4. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice. 

  Lekce 17, část 1

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky, naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 247/1, 248/2, 3 a 5. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice.

  Prosím Vás také, abyste vypracovali a odevzdali na Moodle cvičení na převod vět z přímé do nepřímé řeči a na konjunktiv do 10. 4. 

  Ať Vás cvičení a domácí práce baví:)

  Pod cvičeními máte soubor s jejich řešením (na druhé stránce je řešení k více cvičením, pro Vás platí samozřejmě pouze to první). Příjemné opravování (jak jsem tak koukal na vypracovaná cvičení, někdo nebude muset skoro ani nic opravovat, jiní se naopravují dost:).

 • Domácí příprava do 24. 4. 2020

  17. lekce 2. část

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky (kromě dopisů), naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 256/1, 2 a 3, 257/4 a 5. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice.

  18. lekce 1. část

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky, naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 264/1 a 265/2, 3 a 4. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice.

  Prosím Vás také, abyste vypracovali cvičení na konjunktiv v pdf a napsali slohovou práci na téma Como ficar de bom humor em períodos de crise (por exemplo atualmente)?. Cvičení na konjunktiv a slohovou práci odevzdejte, prosím, na Moodle do 24. 4. 

  Ať Vás cvičení a domácí práce baví:)

 • Domácí příprava do 8. 5. 2020

  18. lekce 2. část

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky, naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 270/1, 271/2, 3, 4 a 5. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice.

  19. lekce 1. část

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky, naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 279/1, 2 a 4, 280/6. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice.

  Prosím Vás také, abyste vypracovali cvičení na konjunktiv a časovou souslednost v pdf a odevzdali je na Moodle do 8. 5. 

  Ať Vás cvičení a domácí práce baví:)

 • Domácí příprava do 22. 5. 2020

  19. lekce 2. část

  Přečtěte si, prosím, výklad gramatiky, naučte se nová slovíčka, pusťte si úvodní text lekce a následně si jej přečtěte. Dále prosím o vypracování následujících cvičení z této lekce: 287/1, 2, 3 a 4, 288/5. Cvičení nemusíte odevzdávat, zkontrolujte si je, prosím, v klíči na konci učebnice.

  Prosím Vás také, abyste vypracovali cvičení na konjunktiv futura v pdf a odevzdali ho na Moodle do 22. 5.

  Pokud máte řádně odevzdané všechny domácí úkoly (většina z Vás ano), tak poté co mi odevzdáte tato vypracovaná cvičení, Vám zapíšu atestaci do SISu.

  Ať Vás cvičení a domácí práce baví:)