Na počítačích Apple používající Intel procesory je možné provozovat pod operačním systémem Mac OS X, Linux nebo Microsoft Windows. Technologie Boot Camp dovoluje počítač nastartovat volitelně do Mac OS X, Linux nebo Windows.

Díky podpoře virtualizace procesorů Intel Dual Core lze operační systémy Linux a Windows provozovat plnohodnotně také v prostředí Mac OS X. Pro virtualizaci v rámci Mac OS X je nejpoužívanější aplikace Parallels. Populární VMware virtualizační prostředí pro Mac OS X připravují.

Pro Mac OS X je portována velká část open source aplikací - namátkově Open Office, Gimp, VLC, MPlayer, FireFox, Thunderbird, AbiWord. Pěkný přehled open source aplikací pro Mac OS X najdete na serveru freesmug.org.

Z dílny Microsoft je možné v Mac OS X provozovat: Office, Windows Media Player, Připojení ke vzdálené ploše (RDC klient), Messenger. Přehled najdete na serveru Mactopia.

Řada firem vyvíjí aplikace paralelně pro Mac OS X a Linux či Windows. Jde například o aplikace firmy Adobe, aplikace SKype, X-Lite, SJPhope, Goggle Earth, Opera.

A konečně celá řada aplikací je pak vyvíjena přímo pro Mac OS X - namátkově opět Cyberduck (scp, sftf klient), Delicious Library (osobní knihovní systém).

Zmiňované aplikace lze jednoduše dohledat pomocí webovských vyhledávačů, například  Google.
Последнее изменение: Saturday, 3 August 2013, 14:30