Saturday, 22 June 2024, 11:06 AM
Site: Moodle UK pro výuku 1
Course: Cvičný kurz 02 (CK02)
Glossary: Slovník - Studijní materiály
K

kniha

Modul Kniha umožňuje vytvořit vícestránkový studijní materiál s obsahem děleným na kapitoly a podkapitoly. Knihy mohou kromě textu obsahovat obrázky a další mediální soubory. Jsou vhodné zejména pro zobrazování delších pasáží textu členěného na jednotlivé sekce.


P

Popisek

Modul Popisek umožňuje do osnovy kurzu vložit text, obrázky   a multimédia mezi odkazy na další činnosti. Popisky jsou velmi univerzální a mohou pomoci zlepšit vzhled kurzu, pokud je použijete promyšleně.

Přednáška

Modul Přednáška umožňuje vytvářet adaptivní a interaktivní výkladový materiál. Učitel může využít Přednášku pro vytvoření posloupnosti stránek nebo vzdělávacích aktivit, které nabízejí studentovi celou řadu cest a možností procházení.


S

Složka

Modul Složka umožňuje učiteli zobrazit několik souvisejících souborů v jedné složce a pomáhá tak snížit potřebu rolování na hlavní stránce kurzu. Větší množství najednou lze nahrát pomocí ZIP archívu.


Soubor

Modul Soubor umožňuje učiteli poskytnout soubor jako studijní materiál. Soubor se uloží v kurzu a studenti budou vyzváni k jeho stažení.

Stránka

Modul Stránka umožňuje učiteli vytvářet webové stránky pomocí textového editoru. Stránka může zobrazit text, obrázky, zvuk, video, webové odkazy.

U

URL

Modul URL umožňuje učiteli použít webový odkaz jako zdrojový materiál kurzu. Vše co je volně k dispozici on-line, jako jsou dokumenty nebo obrázky, může být použito v odkazu.