Jirátová Pavlína

Jirátová Pavlína

par Pavlína Jirátová,
Nombre de réponses : 1

Diplomová práce - prezentace

En réponse à Pavlína Jirátová

Re: Jirátová Pavlína

par Kateřina Bouzková,
Psaní zpětné vazby na práci kolegyně – Pavlína Jirátová
Téma - schopnost vhodně zúžit zastřešující téma v rámci dané oblasti
- Vybrané téma je dle mého názoru zvolené velmi adekvátně. Samotný název práce je dostatečně konkrétní a pokrývá téma diplomové práce. Zároveň se domnívám, že tématika emocí ve vzdělávání je nyní velice diskutované téma a tudíž je i aktuální.
- Pokud má Pája sama s daným tématem osobní zkušenost z praxe, mohlo to být pro psaní DP jedině výhodou.
Rozsah práce - dodržení rozsahu
Formální náležitosti - dodržení norem a zvyklostí
- Když jsem měla možnost do diplomové práce nahlédnout, všimla jsem si, že co se týče rozsahu i formálních náležitostí, vše je v pořádku a v souladu s kritérii diplomové práce.
- Co se týče obsahové stránky, bych chtěla ocenit adekvátní množství a různorodost perspektiv, kterými se zabýváš v teoretické části. Podle tvého shrnutí soudím, že jdeš v textu dost do hloubky a zároveň se příliš nevzdaluješ od svých cílů.
- Celkově se mi jeví tvá práce přehledně a srozumitelně strukturovaná.
- Soudě podle osnovy můžu také pochválit návaznost mezi jednotlivými tématy a logické řazení kapitol.
Text - přehlednost; logické členění s vhodnou volbou kapitol; schopnost samostatně pracovat s reprezentativním vzorkem literatury (české, cizojazyčné, elektronické materiály); schopnost vyjádřit vlastní postoj k tématu (podložený argumenty)
- Cíl práce by měl být prostřednictvím tvého výzkumu splněn, souvisí i s názvem DP.
- To, že byla nakonec lekce funkční slouží jako důkaz toho, že byl stanovený cíl dosažen.
Soulad zúženého tématu uvedeného na titulní straně práce s cílem práce formulovaným v úvodu práce, textem v hlavní stati a závěry práce.
- Pája vhodně zúžila zastřešující téma v rámci dané oblasti, stanovila si cíle, které splnila a to i ve spojitosti s výzkumnými otázkami.
- Obzvlášť bych chtěla ocenit právě formulaci výzkumných otázek, jelikož jsou dostatečně konkrétní a v dobře uchopitelné pro zpracování závěru práce. Myslím si, že i právě dobré stanovení výzkumných otázek ti finálně pomohlo ve formulaci odpovědí na ně.
- Jediné, co by mě zajímalo je to, jak jsi ve výzkumné části dosáhla triangulace dat? Domnívám se správně, že toho bylo dosaženo pomocí rozhovorů, evaluace a obsahové analýzy produktů?
Citace - uvedení všech zdrojů, na které je odkazováno v textu, v seznamu použité literatury; dodržení platných norem citací.
- Dle mého úsudku jsi dodržela veškeré citační normy a pracovala jsi s reprezentativním vzorkem odborné literatury (české, cizojazyčné, elektronické materiály).

Celkově hodnotím práci jako velice povedenou a držím palce u obhajoby 😊