Plurality

Plurality

by Renata Dvořáková -
Number of replies: 0

malé sociální skupiny
  • skupina přátel, rodina
         - Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?- blízké, důvěrné vztahy, stejné zájmy a cíle
         - Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady?- Znamená to pro mě přátelství a pocit bezpečí, pocit že někam patřím, cítím se vyslyšena a má to na mě pozitivní dopad

sociální kategorie (soc. skupina v širším slova smyslu)
  • student na VŠ
        - Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?- lidé v tomto seskupení mají jeden společný znak a to status studenta na určité VŠ
        - Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady?- být studentem pro mě znamená možnost se rozvíjet a dává mi to momentálně smysl života, má to na mě velký dopad jelikož je to velká část mého života a ovlivňuje mě to

dav
  • divák na hokejovém zápase
        - Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení?- je to shromáždění lidí kteří mají stejný cíl, po dosažení cíle zaniká
        - Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady? znamená to pro mě určitý druh napětí, patřit do tak velké skupiny v člověku podnítí pocit, že se musí zapojit, pociťuji euforii a radost či rozhořčení při hře

jiného agregátu 
  • Lidé bydlící v jednom velkém panelovém domě
       - Jak se pozná, že jste členem či součástí daného seskupení? - Geologické seskupení lidí jehož členové se sešli náhodou, neplánovaně, navzájem se neznají
       - Co pro Vás osobně členství v daném konkrétním seskupení znamená či znamenalo a jaké na Vás má/mělo dopady? - členství v tomto seskupení pro mě znamená dodržování určitých pravidel vymezených pro tento prostor (např. třídění odpadu, uklízení chodeb, udržovat noční klid...), nemá to na mě až tak velký dopad pokud dodržuji to co se má