Zpětná vazba - Kryvko a Dirgasová

Zpětná vazba - Kryvko a Dirgasová

autor Barbora Chlupová -
Počet odpovědí: 0
Kryvko: Andrej Krupatov - Červená pilulka
Recenzi Viky jsem si vybrala, protože jsem o autorovi ani o knize nikdy neslyšela, název mě ale hned zaujal. Viky představuje dílo opravdu podrobně, čímž hodně přesahuje doporučený rozsah i strukturu recenze, odůvodňuje to ale tím, že kniha v češtině není dostupná. Já jsem za podrobnější popis knihy ráda, zaujaly mě myšlenky duality mozku a vědomí, dále také vysvětlení funkce dopaminu jako prostředníka toho, proč vezmeme radši do ruky mobil, než abychom psali diplomku. Dále ve mně vzbudil zájem popis kapitoly o náhodě, která je výsledkem zkreslení našeho mozku. Jak sama Viky píše, kniha působí pesimisticky, ale zároveň je, stejně jako recenze, plná zajímavých myšlenek. Díky za podrobné shrnutí!

Dirgasová: Rogers + Fafejta - Teorie a terapie osobnosti
Z recenze je poznat, že Simča ke knize přistupovala s upřímným zájmem dozvědět se více informací o PCA přístupu, zmiňuje, proč si vybrala právě tuto knihu, která jí vyhovovala svou strukturou. Cením si toho, že Simča pojala recenzi jako možnost svým spolužákům předat důležité myšlenky z knihy. Zajímavá pro mě byla informace o "nevrozenosti" schopnosti pozitivního přijetí. Dále jsem taky ráda za popis některých Rogersových konstruktů v PCA, jako jsou úzkost a zážitkové pole. Díky za doporučení knihy jako úvodu do PCA!