Zpětná vazba

Zpětná vazba

autor Adéla Vaněčková -
Počet odpovědí: 0

ZV pro B.Chlupovou, recenze Horney, Neurotická osobnost naší doby

Pro mou první zpětnou vazbu jsem si vybrala recenzi od Barči. To proto, že mezi všemi psychoanalyticky smýšlejícími teoretiky mám největší sympatie právě k Horneyové, a zároveň jsem zatím neměla příležitost číst její díla - tj. usoudila jsem, že tohle může být dobrá cesta k tomu se namotivovat. V Barčině recenzi jsem našla stručný a přehledný pohled na knihu a její autorku, přičemž to důležité bylo zdůrazněno - a tj. význam kulturního kontextu při zkoumání neurotických poruch a nadčasovost knihy, což je pro mě jako čtenáře lákavé. I když tedy stejně jako Baru nemám zvláštní zájem o psychoanalýzu, tato recenze mě přivedla k myšlence, že bych si knihu měla přečíst a prozkoumat její obsah sama na sobě.

ZV pro V.Kryvko, recenze Kurpatov, Červená tabletka

Pro druhou zpětnou vazbu jsem si vybrala tuto recenzi, protože mě upoutal název díla a autor, o kterém jsem ještě neslyšela. Líbí se mi, jak je z recenze “cítit” vlastní nadšení pro autorovu práci, a že se mezi všechny recenze dostalo dílo, které se zabývá problémy dnešní doby. Je zdůrazněn vědecký přístup autora a jeho schopnost vysvětlit složité koncepty z oblasti psychologie a neurovědy způsobem, který je srozumitelný a zajímavý. A i když sama nemám možnost si tuto knihu přečíst v českém jazyce, Viki svou recenzí poskytla jasný a podrobný pohled na její obsah. Za to jsem velmi vděčná.