Oznámení - co chceme my vám (rozesílá se i emailem na adresu, kterou máte v Moodle)

Příprava na hodinu 29. 4., zadání samostatných prací 4 a 5, informace o závěrečných pracích a změna termínu poslední společné hodiny

Příprava na hodinu 29. 4., zadání samostatných prací 4 a 5, informace o závěrečných pracích a změna termínu poslední společné hodiny

by Magdalena Mouralová -
Number of replies: 0

Milé kolegyně, milí kolegové,

posílám tentokrát větší várku informací ke kurzu vzdělávací politiky. Omlouvám se za delší zprávu, ale zase to máte vše na jednom místě.

1. V moodle je zadána příprava na předposlední společnou hodinu, která se uskuteční tento čtvrtek (29. 4.) a budeme se na ní s Karlem Gargulákem věnovat nástrojům vzdělávací politiky, zaměříme se na dva konkrétní příklady z oblasti finančních (financování regionálního školství) a legislativních (vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami nástrojů. Přípravu představují tři otázky v dotazníku, neměla by vám zabrat více než 10 minut.

2. V moodle je rovněž zadána samostatná práce č. 4, která je lekcí z minulého týdne. Spočívá v absolvování alespoň dvou e-learningových modulů. Někteří z vás již některé plnily sami u témat učitelů a ředitelů. Není potřeba projít s nějakým konkrétním výsledkem, jakmile máte modul jako dokončený s nějakým procentuálním výsledkem, je absolvovaný (samotných procent si moc nevšímejte, jsou zkreslené, hodnotí se nějak i postojové otázky a nejsou započítány otevřené otázky, jen je nejde zneviditelnit). Stejně jako u jiných průběžných prací nám nejde o bezchybnost, ale spíše o poctivost práce. Deadline pro dokončení je opět o týden prodloužen oproti plánu a je v pondělí 10. 5. ve 12:00.

3. Zveřejněna je již rovněž samostatná práce č. 5, která představuje lekci na následující týden. Spočívá v analytickém uchopení dílčího fenoménu české vzdělávací politiky a v zásadě si v ní vypracujete státnicovou otázku, pokud vás čekají státnice ze sociální/veřejné politiky na FSV (programy SOSP, PVP, Demografie s VP). Nicméně dává smysl i pro ostatní, jen to nemá ten přímý praktický rozměr :-). Deadline je do pondělí 24. 5. 12:00.

4.Protože se množí dotazy na závěrečné práce, posílám návod, jak se dostat k instrukcím, z dílny Zuzky Beranové. Moc díky za vytvoření! Hotové práce můžete odevzdávat do Moodle průběžně, ale počítejte s tím, že oprava bude probíhat až po deadline. Pokud někdo z vás potřebuje uzavřít klasifikaci dřív (třeba kvůli ukončení studia), napište po nahrání práce ještě email a upozorněte na to. Ohodnocení a zapsání KZ v takovém případě garantujeme do 10 dní, kratší termín nevylučujeme, ale nelze se na to spolehnout.

5. Upozorňuji, že poslední zoom setkání je posunuto o týden a uskuteční se až 20. května, v týdnu určeném pro náhradu výuky. Důvodem je termínová kolize s výzkumnou aktivitou vyučující. Moc se omlouvám za případné komplikace a doufám, že se i tak budete moci zúčastnit - budeme si povídat o efektech a dopadech a vrátíme se k celkovému rámci vzdělávací politiky (lekce může hodně pomoci při vypracovávání samostatné práce č. 5, která má deadline až poté) a budeme rovněž reflektovat semestr.

Moc děkuji za všechnu dosavadní práci v kurzu a přeji hezké jarní dny,

Magdalena Mouralová