Video- Global Teacher Prize

Zajímavý učitel 2019

Zajímavý učitel 2019

by Linda Mariašová -
Number of replies: 0

Z nominovaných učitelů pro rok 2019 bylo velmi těžké vybrat je jedno nebo dva z nich, kteří mi byli svou prací nejspolehlivější. Všichni nominovaní učitelé jsou očividně oddaní své práci a dle mého názoru odvádí skvělou práci.

Kdybych měla vypíchnout tři učitele, kteří mě ale nejvíc zaujali a okamžitě jsem souhlasila s tím, co říkali, tak to byl první zmíněný učitel Radek Aubrecht – učitel ZSV, a Rita Chalupníková – učitelka fyziky, a Vladimír Kojan – učitel dějepisu.

U Radka Aubrechta mě nejvíc zaujalo to, že se snaží učit formou diskuze, díky které zároveň rozvíjí důležitou schopnost – argumentaci. Myslím, že je to jedna z dovedností, které se na středních školách nerozvíjí v takové míře, jak by měly.

Rita Chalupníková mě hned v prvních chvílích zaujala svým přístupem k učení fyziky. To, že se snaží fyziku udělat víc poutavou a srozumitelnou je podle mě skvělý přístup. Plně souhlasím s jejím výrokem, že fyziku si mnohem lépe zapamatují žáci skrz pokusy.

Přístup Vladimíra Kojana se mi také moc líbil. Snaží se vytvořit si se studenty přátelský vztah, díky kterému může být dějepis bližší i těm, kteří si myslí, že je nebaví. V dějepise je důležitá poutavost výkladu, stejně jako to ve videu představil pan Kojan.