Video- Global Teacher Prize

Zajímavý učitel (2018)

Zajímavý učitel (2018)

by Anna Matyášová -
Number of replies: 0

Nejvíce mi v paměti utkvěl učitel Jiří Homola, který vyučuje na ZŠ Kladnou třídu 6.B. Byl mi za prvé sympatický jako člověk, ale za druhé se mi líbil i jeho individuální přístup k dětem, kdy zmiňoval, že ví, že někteří mají kapacity na to vědět více, než jiní a proto se s postupem výuky snaží do každého ze studentů dostat přesně tolik, na kolik odhadne, že mají předpoklady. Zamlouvá se mi také to, že na ZŠ chtěl učit vždy a na konkrétní ukázce z hodiny oceňuji to, že když žáci po několika sekundách a opakovávajících se větách v cizím jazyce stále nerozumí, nenutí je a místo toho, aby oni byli nervózní, že nevědí, jim odpověď řekne v češtině. Dále se mi ve videu také líbila učitelka Petra Šubrtová, učící 4. C v Praze. Na ni se mi naopak líbilo, že výuku nebere jen jako výklad faktů, ale jako něco mnohem většího - měla jsem z ní příjemný dojem lidskosti, který, dle mého názoru, mnoho učitelům chybí. Také oceňuji, že s dětmi vyjíždí na výlety a výuku se snaží udělat více interaktivní a zábavnější.