Úkol 1: Najděte a nahrajte zde dva zahraniční časopisecké články prezentujících zahraniční výzkumy na podobné téma, jako je Vaše disertace.

Informační zdroje ve výuce chemie

Informační zdroje ve výuce chemie

by Jakub Režňák -
Number of replies: 2

Exploring the Information Literacy Needs and Values of High School Chemistry Teachers

Otázky: 

1) What information literacy practices are used in high school chemistry curriculum?

2) What are difficulties in incorporating information literacy into the high school chemistry curriculum?

3) What information resources are used in teaching high school chemistry?

Social Media as Information Source: Undergraduates’ Use and Evaluation Behavior

Otázky: 

1)  What kind of social media is used for what purpose?

2)  What users do to evaluate the trustworthiness of the information provided by social media?

In reply to Jakub Režňák

Re: Informační zdroje ve výuce chemie

by David Greger -
Oba texty jsou z významných časopisů, přesto mě překvapilo, jak relativně metodologicky jednoduché jsou a prošly. Leccos z toho by bylo obtížné dnes publikovat i v českých časopisech a co se budeme učit, zde v kurzu mnohdy porušují. Délka druhého textu jen 3 strany je navíc zarážející. Důležité však není, co si o textech myslím já, ale jde nejspíše i msta, kde bysta rád publikoval a je dobré se seznámit s dalšémi obdobnými texty, jaké tam vycházejí. Je třeba mít na paměti, že jde o studii např. amerických učitelů (a nejspíše i studentů) a že není jisté, zda by oba časopisy publikovaly i podobné texty o učitelích/studentech v ČR. Výzkumné otázky jsou čistě popisné a ani metodologie (dotazník) pro jejich zjišťování nebyl nijak sofistikovaný. U prvního navíc vzoreek učitelů je velmi malý a nikde není popsán způsob výběru (pro úkol dvě, z dnešní hodiny zkuste prosím kouknout ještě na jiné články).
In reply to David Greger

Re: Informační zdroje ve výuce chemie

by Jakub Režňák -
Naprosto souhlasím s vaším komentářem, volil jsem jako hlavní kritérium články co nejbližší mému výzkumu. Další články doplním.