Úkol 1: Najděte a nahrajte zde dva zahraniční časopisecké články prezentujících zahraniční výzkumy na podobné téma, jako je Vaše disertace.

výzkumy a hypotézy - lidé po amputaci, pečující

výzkumy a hypotézy - lidé po amputaci, pečující

by Hana Zakouřilová -
Number of replies: 2

1)     Temporal adaptations in generic and population-specific quality of life and falls efficacy in men with recent lower-limb amputations (str. 1 a 2 textu - introduction)

-        Zkušení uživatelé transtibiální protézy jsou schopni dokončit činnosti každodenního života

-        Lidé po nedávné amputaci se budou přizpůsobovat (amputaci a umělé náhradě) a s pomocí protetické náhrady začnou dokončovat činnosti každodenního života

-        Zvýšená kvalita života může mít také příznivý účinek na strach z pádu po amputaci.

-        Porozumění změnám, ke kterým dochází v kvalitě života,  je pro tuto populaci důležitý.

2)     Determinants of Quality of Life in the Caregivers of Iranian War Survivors with Bilateral LowerLimb Amputation after More than Two Decades (str.1)

-        Poskytování péče o postiženého v domácím prostředí vystavuje pečovatele potenciálně vyššímu riziku fyzických a psychických obtíží. 

In reply to Hana Zakouřilová

Re: výzkumy a hypotézy - lidé po amputaci, pečující

by David Greger -
Prosím o vložení plných textů článků do příloh, abych j emohl projit a napsat Vám feedback. Některé výroky zde uvedené mě matou, bez pohledu na texty si na ně neumím udělat názor.
In reply to David Greger

Re: výzkumy a hypotézy - lidé po amputaci, pečující

by Hana Zakouřilová -
Dobrý den, již jsem vložila znění textů. Pokusím se to v nich ještě nějak označit. V textu - Temporal adaptations.... jsem vybírala z prvních dvou stran textu. Hypotézy jsem nemohla pořádně nalézt.