Domácí úkol

Zapojení hry do výuky

Zapojení hry do výuky

by Lucie Fleischhackerová -
Number of replies: 6

Pro svůj akční výzkum jsem zvolila zapojení hry do výuky francouzského jazyka. Učím anglický a francouzský jazyk na soukromé jazykové škole a má výuka byla doposud velmi teoretická. Nyní se budu snažit zapojit didaktické hry a následně porovnat práci studentů při obou přístupech. Aktuální situace, kdy vyučuji především online, mi pomohla k implementaci digitálních her, do kterých se mohou zapojit všichni na svých zařízeních. Později bych chtěla hry využít i v prezenční výuce, kde jejich podoba bude poněkud odlišná, více tradiční. I tyto různé typy her ve výuce bych později chtěla porovnat (jak byly efektivní, zda studenty bavily, zda se je dařilo realizovat). 

In reply to Lucie Fleischhackerová

Re: Zapojení hry do výuky

by Markéta Svatková -
Já osobně během online výuky využívám vždy mnoho her a už si to bez toho neumím ani představit. Mám vyzkoušené, že žáky to mnohem více baví, a že se i více naučí. Z mých školních let si pamatuji z Anglického jazyka nejvíce právě díky tomu, že náš učitel zapojoval do výuky mnoho her. Používal jak nynější oblíbené aplikace, tak přímo hry jen ve třídě, ke kterým nebylo potřeba více, než právě my - žáci. Mě aplikace na hry otevřely obrovské možnosti, takže si myslím, že i pro tebe to bude velké +. Myslím si, že i dospělé by to mohlo bavit (pokud si správně pamatuji, nemáš horní věkovou hranici nijak omezenou). Navíc pro výuku jazyků je toho nepřeberně. Hodláš hry využívat i pro doučování jednotlivců?
In reply to Markéta Svatková

by Lucie Fleischhackerová -
Když doučuji jednotlivce, většinou to je proto, že jim ve škole něco nejde a potřebují to dovysvětlil a procvičit, hodiny jsou proto spíše teoretické a snažím se jednodušeji vysvětlit látku, které neporozuměli ve škole. Hry u jednotlivců tedy nepoužívám, ale určitě by to bylo prima, pokusím se je zapojit.
In reply to Markéta Svatková

by Hana Pelikánová -

I já si pamatuji využití her zejména v cizích jazycích. Přitom je to škoda, využití je široké i ve spoustě jiných předmětech.

by Miroslava Kandaliková -
Zapojit hru do výuky se dá v jakémkoliv oboru (předmětu). Myslím si, že je to velmi dobrý nápad a v každém z nás zůstává kus dítěte.

by Jindřiška Vopršalová -
Ahoj, tvůj nápad se mi velmi líbí, ocenila bych tuto iniciativu i u vyučujících, které má můj syn. Dost často je vidět, že se při online výuce nudí a tím pádem nesoustředí, určitě by bylo dobré nějaké zpestření pomocí hry.

by Tereza Kopecká -
Myslím, že zapojení her do výuky je skvělý nápad. Já mám skvělou zkušenost s touto knihou : 1000 her pro školy, kroužky a volný čas od Hannse Petillona. Jsou tam i kategorie, kde se doporučují hry pro různé předměty.