Podpora začínajícího učitele

Podpora začínajícího učitele

autor Tiziana Brunová -
Počet odpovědí: 0

Dobrý den, i já souhlasím s ostatními, a tvrzením, že mít mentora na nové škole je ideální. Pomůže nám nejen s administrativou, ale může nám dát například i cenné rady ohledně benefitů, které jinde nezískáme. Seznámí nás se strukturou školy a případnými odděleními. Nevadí pokud nebude mít stejnou aprobaci, pro uvedení do struktury a upozornění na krizové třídy bude určitě dostačující. Potom už je nás, navázat kontakt s oborovým učitelem. Bohužel ne všichni učitelé jsou empatičtí a tuto službu rádi a bez finančního ohodnocení přijmou. Pravda je, že mě na škole nikdo neuvedl, všechno jsem si musela najít sama, poptat se kolegů, či zástupce. V podstatě uvádějící učitel je příjemný, ale i bez něj bychom měli být schopni se ve škole brzy zorientovat sami a vše potřebné si zjistit na správných místech. I po dvou letech práce na této škole, stále objevuji nové a nové informace. Myslím si, že je v našem zájmu učitele být aktivní. Moc se mi líbil příspěvek, kde na škole rozdávali v papírové podobě "pravidla pro začínající učitele"? To se mi zdá být docela výhodné a může to mít i sympatickou formu a podpořit tak kolegy ve spolupráci, či aktualizaci informací. Pro mě je velmi důležitý učitelský kolektiv a pokud je sestavený s citem dobrým vedením, nemusím se bát zeptat se na cokoliv, případně zažádat o pomoc některého z kolegů.