Podporující osoby

Re: Podporující osoby

autor Vendula Parezová -
Počet odpovědí: 0

Dobrý den,

k tomuto tématu bych ráda zmínila, že před tím, než jsem nastoupila jako učitelka, jsem pracovala tři roky jako asistent pedagoga a tato praxe byla vskutku nezaplatitelná příprava na roli učitele. Kdo si zkusil asistovat při vyučovaní stejně jako já, mi to jistě může potvrdit. Mít šanci po delší dobu sledovat vyučování různých předmětů různými učiteli a mít zpětnou vazbu přímo od dětí, je za mě vážně dokonalá příprava a všichni učitelé, které jsem měla šanci pozorovat, mi svým způsobem byli jakýmisi mentory, díky kterým jsem si osvojila spoustu funkčních didaktických praktik.

Jinak samozřejmě souhlasím s kolegy. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že mě nejvíce pomohl vstřícný přístup několika lidí – paní zástupkyně, který mi byla přímou nadřízenou a řešila se mnou veškeré „papírování“ a podobně. Nejvíce mi samozřejmě pomohla paní učitelka se stejnou aprobací. Probíraly jsme spolu vyzkoušené didaktické postupy, moje přípravy, jejich efektivitu a další důležité věci. Obecně je pro mě velmi důležitý i přístup všech ostatních kolegů, se kterými je možno probrat výchovné problémy a přátelské klima, které kolegové vytvářejí.