Hlavní diskuse

Speciální oprávnění

Picture of Tomáš Gráf
Speciální oprávnění
by Tomáš Gráf - Wednesday, 14 February 2018, 8:43 PM

Dobrý den,

na našem ústavu jsem převzal správu našich kurzů (příprava pro kolegy před začátkem semestru) a potřeboval bych mít speciální oprávnění jako můj kolega, dr. Ondřej Tichý, který se o tuto agendu staral doposud. Jak mohu toto oprávnění získat?

Stalo se mi totiž, že jsem při promazávání kurzů smazáním metody zápisu vymazal sám sebe a pak jsem se bez pomoci kolegy nemohl do kurzu znovu dostat. Kolega mě tam ochotně vrátil, ale nechci ho tím v budoucnu znovu obtěžovat.

Děkuji.

Tomáš Gráf

Ústa anglického jazyka a didaktiky

FF UK

jf
Re: Speciální oprávnění
by Jitka Feberová - Thursday, 15 February 2018, 2:12 PM

Dobrý den,

kolega Tichý má ve svých kurzech roli učitele. Žádné vyšší oprávnění nelze v rámci instalací Moodle UK udělovat. Pokud si smažete roli učitele, obraťte se na kohokoliv z naší podpory, pokud by věc hořela, zavolejte mi a roli Vám vrátím obratem.

zdraví

Jitka Feberová

Picture of Ondřej Tichý
Re: Speciální oprávnění
by Ondřej Tichý - Thursday, 15 February 2018, 3:14 PM

Dobrý den,

musím tam mít nějaké zvláštní oprávnění, protože se sám nemohu jako učitel smazat, ani ostatní učitelé mě nemohou smazat. Díky tomu, když kolega omylem smazal manual enrolment, smazal všechny učitele včetně sebe, ale já jsem tam zůstal, přestože tam už nebyly žádné metody k zápisu. 

Nevím jak je to uděláno, ale pamatuji si, že mi kdysi kolega Kališ něco nestandardního nastavoval.

Díky a zdraví

ot