Hodnocení ZŠ Turnov

Hodnocení ZŠ Turnov

von Michaela Hvězdová -
Number of replies: 4
Hodnocení je vytvořeno přehledně a je užitelné pro každý předmět, což si myslím, je žádoucí. Možná by mohla být přidána tabulka, kde by byly popsané jednotlivé způsoby hodnocení a ve kterých předmětech jsou zejména uplatňovány. V mnohém se ZŠ Turnov inspiruje (opisuje pasáže) v příslušné vyhlášce o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky. Není to špatně, když už to někdo jiný zformuloval dobře, proč to nepřevzít.
In reply to Michaela Hvězdová

Re: Hodnocení ZŠ Turnov

von Martina Jiskrová -
Souhlasím, hodnocení je opravdu přehledné, velice rozsáhlé a srozumitelné. Může být pro ostatní tvůrce velice inspirativní. Když jsem hledala inspiraci pro své hodnocení v různých ŠVP pro G, setkala jsem se pouze s opravdu stručnými hodnoceními. Byly to spíše takové "výkřiky do tmy". To, že má ZŠ Turnov opsané pasáže, myslím, opravdu nevadí. Ráda bych ještě zmínila a pochválila dobře rozepsaný bod 10 na str. 4.
In reply to Martina Jiskrová

Re: Hodnocení ZŠ Turnov

von Michaela Hvězdová -
Ano, to je dobře napsané, otázkou zůstává, zda to učitelé dodržují a zda je někdo kontroluje, ale to je věc jiná. Já třeba nevím, zda je tak důležité odlišovat, co má žák umět v předmětech naukového zaměření a v předmětech výchovného zaměření. Osobně bych tohle neodlišovala.
In reply to Michaela Hvězdová

Re: Hodnocení ZŠ Turnov

von Martina Jiskrová -
To máš pravdu, dodržování a kontrola je věc druhá, ale aspoň to tam mají, takže se o to může kdokoli opřít. Odlišení výchovného a naukového zaměření je asi opravdu zbytečnost, navíc když klasifikace výchovného zaměření je o něco stručnější výcuc naukového. Ale ještě bych pochválila bohatě vypsané slovní hodnocení.