Section outline

    • Představení kurzu - obsah a organizace

    • Představení kurzu – obsah a organizace:

      1) Každý týden/sekce bude začínat úvodním videem – krátký rozhovor, ve kterém se představí gramatika, případně slovní zásoba probíraná v dané lekci z učebnice (viz výše). S videi či audio nahrávkami se v kurzu pracuje často, proto pokud plánujete procházet si materiály na veřejných místech, počítejte s tím, že byste měli mít s sebou sluchátka.

      2) Následuje vysvětlení gramatiky, případně slovní zásoby na příkladech z videa. 3) Cvičení na gramatiku, případně slovní zásobu z videa. U každého vysvětlení naleznete (pokud to bude relevantní) odkaz na gramatickou příručku – vysvětlení konkrétní gramatiky, nebo slovní zásobu, kterou budete pro daný materiál/úkol potřebovat. Není třeba tedy komplikovaně v gramatické příručce nebo slovníčku hledat příslušnou kapitolu.

      4) Další záležitosti, např. abeceda, čísla, vyjádření času a jiná témata z dané lekce.

      5) Rady a tipy – vysvětlení a/nebo upozornění na rozdíly mezi českým a anglickým jazykem, specifika anglického jazyka, na které si dávat pozor. Nejedná se o úplně dobrovolnou činnost. Jedná se často o záležitosti, které jsou při učení se cizímu jazyku

      6) University Life – shrnutí, resp. opakování dříve probraného v příkladech vztahujících se k univerzitnímu životu, tedy jazyku používanému v akademickém prostředí. Často se v této části objevují úkoly spojené s psaním. Nahrávat můžete word, pdf případně kvalitní (čitelné) skeny/fotografie rukou napsaného úkolu.

      7) Souhrnná cvičení, ve kterých si znovu procvičíte vše v daném týdnu/sekci probrané.

    • Úvodní videa

      - jak pracovat s tímto e-learningovým kurzem

      - představení učebnice

      - jak si zapnout/vypnout titulky u YouTube videa

    • Introduction test - Úvodní test

    • Nejedná se o vstupní test. Jde o to, abyste si udělali obrázek o znalostech převážně gramatických struktur, které jsou obsahem tohoto kurzu. Na závěr kurzu bude test na stejné struktury, abyste si mohli porovnat svůj pokrok.

      Jedná se o tzv. multiple-choice otázky, tzn. máte na výběr ze čtyř možností, z nichž je vždy jen jedna správná.

      Test má časový limit 20 minut, během kterého je třeba odpovědět 30 otázek.

    • Rady a tipy: Jak na slovní zásobu.

    • Vždy je dobré učit se najednou jen několik málo slovíček. Pokud se budete snažit jednou za čas naučit se velký počet nových slov, neudržíte je v paměti dlouho. Je dobré učit se každý den třeba 10 slovíček, maximálně. Najděte si způsob, který bude fungovat právě pro vás. Tady je několik tipů, jak se učit slovní zásobu.

      • Write it. Nové slovíčko si napište - rukou - do notýsku či na kartičku. Procvičíte si tak správný pravopis, který je někdy v angličtině překvapivý, a lépe si slovo zapamatujete.
      • Say it. Nové slovo vyslovujte. Zakryjte si napsané slovíčko a opakovaně jej správně vyslovte.
      • Think about it. Ideální je zaznamenat si nové slovo v kontextu. Hodí se k němu nějaké jiné slovo? Znáte nějakou frázi, kde se používá? Zapište si je.
      • Use it. Zkuste se zamyslet nad konkrétní situací, kdy byste nové slovo použili. Co přesně byste řekli? Vyzkoušejte si to. Řekněte si větu nahlas nebo ji napište na papír. Každé slovo, k němuž si vytvoříte vztah, si budete lépe pamatovat.
      • Repeat it. Nové slovo opakujte. Opakujte, jak zní, co znamená a jak se používá.